Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Sekmīgi noritējusi pļavu atjaunošanas talka

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2013 gada 3. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Talka

28. un 29. septembrī Dvietes palienes dabas parkā notika ikgadējā Dvietes LIFE+ projekta organizētā pļavu atjaunošanas talka, kurā piedalījās 32 cilvēki – apkārtējo pagastu iedzīvotāji un zemes īpašnieki, LIFE+ projekta un Dvietes senlejas pagastu apvienības pārstāvji, kā arī citi atbalstītāji, tajā skaitā no Dundagas pagasta un Rīgas.

Pirmajā talkas dienā talcinieki atjaunoja atklātu pļavu ap 0,4 ha platībā pie putnu vērošanas torņa Skuķu ezera dienvidu krastā, izzāģējot tajā ieaugušos jaunos bērzus. Resnākie koki tiks izmantoti malkai, tievākie koki un krūmi - šķeldai.

Savukārt svētdien divās palienes vietās Putnu salas apkārtnē 0,8 ha platībā (attiecīgi 0,3 ha un 0,5 ha) tika zāģēti augstie celmi, kurus ziemā nebija iespējams nozāģēt pietiekami zemu biezā sniega un ledus dēļ, kā arī vāktas un dedzinātas krūmu ciršanas atliekas.

 

img img img img
Novērtē ierakstu: