Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Seniori – gidi rudens izbraukumā

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2021 gada 29. septembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Saulainā un karstā vasara Bebrenē ir pagājusi ar daudzu tūristu uzņemšanu. Šajā procesā aktīvi līdzdarbojās arī seniori. Brīvdienās viņi dežūrēja Bebrenes dzirnavās un palīdzēja izklaidēt tūristus. Pateicoties LSK projekta „Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai” īstenošanai un Bebrenes pagasta pārvaldei brīvprātīgie seniori-gidi Pasaules Tūrisma dienā 27.septembrī devās nelielā izbraukumā. Mēs iepazināmies ar Červonkas muižas pili Vecsalienas pagastā un Jaunsventes muižas parku un Militārās tehnikas muzeju.

Gleznainā 19.gs. ēka Červonkā ar mezonīniem, torņiem, laulību ceremoniju telpām ir kā īsta pasaku pils, kas īpaši izceļas plašajā parka teritorijā. Katrs parka stūrītis ir pārdomāts un noformēts ar interesantiem namiņiem, atpūtas vietām, košumkrūmu dobēm un parka četrkājainajiem iemītniekiem. Savukārt Jaunsventes muižas parks ar dažādām koku sugām, pastaigu takām un soliņiem palīdz relaksēties ikvienam tā apmeklētājam. Bet parka tuvumā esošā grāfa Plātera muižas pils un Militārās tehnikas muzejs veido interesantu un vēsturiski sakārtotu ansambli.

Červonkas muižas pils un Jaunsventes muižas parks uz mums atstāja paliekošu iespaidu un viesa pārdomas, kā labāk un aizraujošāk stāstīt par tūrisma objektiem savā ciematā. Mēs ceram, ka mūsu iniciatīva darboties tūrisma jomā būs ilgtspējīga un rosinās arī citus seniorus pievienoties mums jau nākošajā vasarā.

Raksts ir sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild biedrība „Latvijas Sarkanais Krusts”.

LSK brīvprātīgā Rita Žagata

img img img img
Novērtē ierakstu: