Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Senioru festivāls Višķos

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2019 gada 18. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Višķu pagasta estrādē 16.jūnijā pulcējās seniori-pašdarbnieki, kas 17. reizi tikās Latgales novada senioru dziesmu un deju festivālā „Saulei pretī mūžu ejot”. Laiks bija pateicīgs gan dziedātājiem, gan dejotājiem, gan runātājiem, jo saule un lietus saudzēja festivāla 80 pašdarbības kolektīvu dalībniekus no 23 pašvaldībām.

Arī vokālais ansamblis „Sarma” un Eiropas deju kopa „Rudzupuķes” no Bebrenes kuplināja šo interesanto, atraktīvo un priekšnesumiem bagāto Dižkoncertu. Festivāls sākās ar svētbrīdi Višķu Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā un dalībnieku gājienu. Festivāla dalībniekus sveica Labklājības ministre Ramona Petraviča un Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājas vietniece Dzintra Žilde. Senioru kolektīvu Dižkoncertu vadīja aktieris Jānis Jarāns un dziesmotā kora priekšnesumus atdzīvināja īpašais viesis dziedātājs Andris Baltacis. Koncerta noslēgumā ceļojošo festivāla karogu nodeva Rugāju novadam, kur notiks nākošā gada senioru festivāls.

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: