Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Skaņu virpulī

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2014 gada 2. marts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Bebrenes vidusskola

Tie, kas šo svētdien, 2. martā, bija atnākuši noskatīties Sējas novada jauktā kora “Sēja” 10 gadu jubilejas koncertu “Skaņu virpulī” Bebrenes vidusskolas zālē, bija patīkami pārsteigti. Koncertā izskanējušās dziesmas liecināja par kora augsto meistarību.

Atradām informāciju, kas ļoti labi raksturo gan kora cilvēkus, gan tā darbību. Koris darbojas kopš 2003. gada un tā dalībnieki ir vecumā no 16 līdz 60 gadiem. Kora kolektīvs - dzīvi mīlošs, jauns, radošs, sportisks, centīgs, ar savu (īpašu) humora dzirksti. Kolektīvu vada ar milzīgu talantu un darba spējām apveltīts diriģents Kaspars Ādamsons. Koris sevi paspējis pierādīt ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskos konkursos: 2007. gadā Ungārijā "Vivace 2007" 1. vieta, 2009. gadā Vācijā, 6. starptautiskajā J. Brāmsa koru konkursā koris uzvar abās kategorijās, kurās sevi piesaka.

Ļoti žēl, ka daudziem Bebrenes iedzīvotājiem šajā brīvajā dienā tā arī neatradās laiks un vēlēšanās savu ikdienu padarīt krāšņāku un saturīgāku.

 

img img img img
Novērtē ierakstu: