Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Stūru stūriem tēvu zeme…

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2018 gada 22. augusts
watch Atslēgas vārdi: Seniori

21.-22.augustā Bebrenes čaklākie tūristi devās kārtējā ekskursijā, lai apceļotu Vidzemes interesantākās vietas. Vispirms iepazināmies ar Āraišu ezerpili – 9.-10.gs. seno latgaļu nocietināto dzīvesvietu. Atlikušo pirmās ceļojuma dienas daļu veltījām skaistās mazpilsētas Raunas apzināšanai, kur dzīve rit aizraujoši un lietderīgi, jo visi var dzīvot, strādāt, radīt, baudīt un atpūsties. Ikvienam interesentam par mājražošanu derētu tuvāk iepazīties ar dažādām ražotnēm Raunā, lai iedrošinātu sevi uzņēmējdarbībai.

Pēc nakšņošanas viesmīlīgajā Priekuļu tehnikuma dienesta viesnīcā ar rīta pastaigu pa senajām Cēsu vecpilsētas ieliņām iesākām otro ceļojuma dienu. Sudraba pilsēta Limbaži mūs pārsteidza ar juveliermākslas vienreizīgumu un eleganci Dzīvā sudraba muzejā, jo ikviens mākslas darbs, ko radījušas Oļega Auzera un viņa meistaru rokas, ir neatkārtojami brīnišķīgs. Dienas otrā puse kļuva pārsteigumiem un atklājumiem pilna, jo atraktīvie un izdomas bagātie stāstījumi Minhauzena muzejā, kā arī Atašienes retromotociklu un seno formas tērpu ekspozīcijā atstāja neizdzēšamu iespaidu ikvienā no mums.

Gan zaļā siera un ķiplokizstrādājumu degustācija un lekcija par sudraba pielietošanu veselības uzlabošanai, gan Raunas Staburaga sapņainais krāšņums un Tūjas jūrmalas straujie viļņi, gan Minhauzena dzīves stāstu patiesā fantāzija un Jāņa Zalāna kolekcionēšanas prieks – viss tas emocionāli uzlādēja mūs nākamajiem ceļojumiem pa dzimto zemi.

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: