Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Uzvelc savu tautastērpu!

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2021 gada 3. maijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Ritam

Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS un biedrība Mans Tautastērps aicina Tevi uzvilkt tautas tērpu par godu Latvijai 4. maijā. Pamodini savu tautas tērpu no ziemas miega, izvelc to saulītē! Laiki mainās, tradīcijas turpinās, lai arī brīžiem citā veidolā.

Tautas tērpu centrs SENĀ KLĒTS šogad atzīmē 30 gadu pastāvēšanas jubileju. Sadarbībā ar biedrību "Mans tautastērps" arī šogad tiek organizēts virtuālais gājiens tautas tērpos, aicinot ikvienu uzvilkt tautastērpu 4. maijā un publicēt fotogrāfijas savā Facebook vai Instagram kontā ar tēmturi #tautastērpugājiens2021.

Virtuālajā gājienā aicināti piedalīties dalībnieki no visiem Latvijas novadiem un pasaules valstīm, uzturot dzīvu tradīciju par tautas tērpa valkāšanu valsts godos.

Gājienā varēs piedalīties ikviens, jo šogad īpaši ir padomāts par tiem, kas vēl ir ceļā uz savu tautas tērpu! Būs iespēja virtuāli pielaikot kādu no mākslinieces Agritas Krieviņas radītajiem tautas tērpiem Facebook un Instagram filtru veidolā. Ikviens tiek aicināts piedalīties virtuālajā gājienā, publicējot bildes arī virtuālajos tautas tērpos 4.maijā.

Tēmturis #tautastērpugājiens2021 būs Tavs apstiprinājums dalībai virtuālajā pasākumā un atļauja organizatoriem izmantot sociālajos tīklos publicētās bildes gājiena publicitātei.

Avots: Tautastērpu centrs Senā klēts


Bildēs Bebrenes folkloras kopa “Ritam” savos tautastērpos par godu 4. maijam.

img img img img
Novērtē ierakstu: