Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Vizu, vizu, Metenīti

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2017 gada 24. februāris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Laikā, kad īsās ziemas dienas sāk stiepties garākas, kad laiks sāk griezties uz pavasara pusi, latvieši svin Meteņus.Šiem svētkiem ir jautrs raksturs. Meteni visi gaida ar prieku. Izbeidzas garo, tumšo ziemas vakaru nodarbības, cilvēku domas pārslēdzas uz pavasara darbiem. Dienas kļuvušas gaišākas un saulainākas. Jo sevišķi priecīgi par Meteņa atnākšanu ir bērni, un tas izpaužas viņu nodarbībās.

24. februārī kalns pie Bebrenes kultūras nama skanēja no bērnu čalām. Bebrenes vispārējās un profesionālās izglītības vidusskolas audzēkņi un skolotāji svinēja projektu nedēļas noslēgumu un kopā ar Bebrenes kultūras namu un folkloras kopu “Ritam” arī Meteņus. Tik daudz masku sen nebija redzēts ! Skanēja Meteņdienas dziesmas, sprakšķēja ugunskurs un neizpalika arī jautrākā nodarbe – vizināšanās no kalna. Savukārt vecāko klašu skolēni savu spēku un izveicību rādīja cīņās ar maisiem.

img img img img
Novērtē ierakstu: