Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ziemassvētki Alpaku salā

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2019 gada 30. decembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Video

Izmantojām Alpaku salas Bebrenes pagastā piedāvājumu “Alpaciņu Ziemassvētku naktis” un nebijām vīlušies. Tieši otrādi - saņēmām tādu devu prieka un pozitīvu emociju, ka pietiks visam nākamajam gadam. Jutāmies kā nokļuvuši Ziemassvētku pasakā. Tumsa, izgaismoti māju silueti, sveču gaismiņas pie kokiem, ugunskurs tālumā...

Mūs sagaida alpaku audzētavas saimnieki Ineta un Helmuts Zībārti un pārsteigumi var sākties. Brauciens līdz Alpaku mājai ar vēsturisku armijas auto, sēžot uz siena ķīpām, izraisīja sajūsmu gan bērnos, gan pieaugušajos. Uzvelkam kājās speciālus zābaciņus un dodamies iepazīties ar eksotiskajiem dzīvniekiem. Kad klausies Inetas stāstījumu par alpakām, to paradumiem un raksturu, kad skaties alpaku lielajās acīs un skar ar pirkstiem mīksto spalvu, liekas, ka esi nokļuvis pasaulē, kur valda miers un nav ikdienas steigas. Noslēgumā izbaudām vilnas namiņa “Dzīpari” burvību.

img img img img
Novērtē ierakstu: