Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene rudens krāsās

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2011 gada 19. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Bebrene fotogrāfijās

Bebrenes muižas pils un tai piederošās ēkas

Muižas pils ēka celta 1896.g. pēc poļu arhitekta Jana Leonardi Markoni projekta. Būvdarbu vadītājs bija būvuzņēmējs Dzērve no Rīgas. Pils piederēja grāfam Plāteram – Zībergam. Pils tika uzbūvēta kā divstāvu ēka ar mansardstāvu. Vēlāk, 1952.g. ēkai piebūvēja trešo stāvu mansardstāva vietā , lai paplašinātu mācību telpas, jo ar 1922.g. Bebrenes pils ēka tika nodota skolas rīcībā. 1955.gadā tā kļuva par Bebrenes vidusskolu un darbojas vēl šodien.

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2011 gada 20. jūnijs
watch Atslēgas vārdi: Muiža, Bebrene fotogrāfijās

Bebrenes parks

Fantastiski skaists. Gleznainas, smalki veidotas ainavas. Nekā nejauša. Koku vainaga forma, lapu faktūra un krāsu nianses, koku izkārtojums - viss ideāli saskanīgs. Tā varētu raksturot Bebrenes parku. Bebrenes muižas ainavu parkā aug ap 30 eksotisku kokaugu sugas, kuras prasmīgi apvienotas ar vietējo kokaugu sugām. Parks ir Valsts aizsardzības dabas objekts. Parka platība ir 5,3 ha. Reljefs samērā līdzens, nogāze uz ziemeļiem. Pils dienvidu daļā - parters, gar tā malām - kokaugu stādījumi. Parku pa perimetru...

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2011 gada 27. maijs
watch Atslēgas vārdi: Parks, Bebrene fotogrāfijās

Sniegotā ziema Bebrenē

Skatīt visu ierakstu ››

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2011 gada 8. janvāris
watch Atslēgas vārdi: Bebrene fotogrāfijās