Kopš 2021. gada Latviešu etnogrāfisko cimdu adīšanas tradīcijas un prasmes ir iekļautas kā vērtība Nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā, tāpēc šogad 5. oktobrī Bebrenes “Māras” aicināja adītājus, entuziastus, mantojuma glabātājus un radītājus uz meistarklasi “ADĪSIM SĒLIJĀ”, kuru organizējām sadarbībā ar tautas tērpu krātuvi SENĀ KLĒTS , tās projektu vadītāju Ziedīti Muzi, ar Kultūrkapitāla fondu , citām adītājām un Bebrenes “Māra” adītājām, kas kopš 2009. gada uztur Sēlijas novada adīšanas prasmes un tradīcijas. Adīšanas pasākumā piedalījās arī Latvijas Kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena, Tautas lietišķās mākslas studijas “Atkalnis” vadītāja Ineta Krastiņa, Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi” vadītāja Baiba Pilāne un liela adītāju atbalsta komanda no Rīgas.
Tikšanās sākumā iepazīstinājām dalībniekus ar rokdarbu kopas “Māra” radošajiem darbiem 15 gadu garumā. Lorija Kaminska pastāstīja par Bebrenes tehnikuma vēsturi un literātes, rokdarbnieces, daiļamatnieces un cimdu rakstu krājējas, Bebrenes Lauksaimniecības un mājturības skolas pasniedzējas Irmas Lesiņas - Kaminskas dzīves gājumu un viņas savāktajiem 563 visu Latvijas novadu adījumu rakstiem, tai skaitā Bebrenē pierakstītajiem 32 cimdu rakstiem.
Pēc nelielas ekskursijas Evitas Skrimbles vadībā pa Bebreni un apskatot Sēlijas krāšņumu devāmies ceļā uz Bebrenes Kultūras namu, kur notika adīšanas meistarklase, kuras laikā iepazīstinājām ar Sēlijas un Bebrenes tradicionālajiem cimdu rakstiem un to paveidiem. Pasākumu uzsākām ar izstādes izveidošanu – ‘’Cimdi Sēlijā’’, kurā uzlikām mūsu pašu “Māru” adītos cimdus un no muzeju krātuves atvestos Sēlijas rakstu cimdus, kā arī citu pasākuma dalībnieču adītos Sēlijas rakstu cimdus . Meistarklases laikā adījām Sēlijai raksturīgos cimdu rakstus - pīnīti un sietos krustiņus. Rakstu adīšanu apguva 45 dalībnieces.
Pasākuma noslēgumā bija iespēja iepazīt silto cimdu pavedienu rašanās noslēpumu, apmeklējot “Alpaku salu”.
Mēs esam tie, kas atstāj savas pēdas nākotnes paaudzēm, un tie, kas saglabā mūsu senču mantojumu! Paldies, ka esam pamanītas, ka bija šī iespēja organizēt pasākumu un uzņemt tik daudz adīt gribētājas.
Kopas “Māra” vadītāja Olga Dogžina