Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ainavu tūre Dvietes palienē

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2022 gada 29. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Dvietes paliene, Gulbji

Latvijas Dabas fonds šī gada “Ainavu tūres” atklāja ar ainavas un skaņas saspēles piedzīvojumu 23. aprīlī Sēlijā, Dvietes senlejā. Ainavu tūre ir Latvijas Dabas fonda organizēts izzinošs pārgājiens kopā ar dabas ekspertiem, ko papildina ar ainavu saskanīgs koncerts.

Pārgājiena laikā Putnu un Zariņu salās tā dalībnieki iepazina Dvietes senlejas dabas un kultūrvēsturiskās bagātības, vērojot putnus un dzīvniekus. Par ainavas un tajā mītošo dabas daudzveidības un kultūrvēstures bagātību stāstīja vides gide Benita Štrausa un ornitoloģe Ilze Priedniece, projekta “LIFE GoodWater IP” koordinatore Latvijas Dabas fondā. Pa ceļam dalībnieki piestāja “Dvietes saldējumā”, lai nodegustētu mājās ražotu saldējumu.

Pēc tūres dalībnieki tika cienāti ar siltu Bebrenes muižas miežu putru. Tad devās pastaigā pa Bebrenes vēsturisko centru.

Ainavu tūres noslēgumā Dvietes palienes informācijas centrā “Gulbji” ar ainavu saspēlējās Inga Marte Līce, rosinot doties gongu, kokles, zvaniņu u.c. dziedošo instrumentu skaņu piedzīvojumā.

img img img img
Novērtē ierakstu: