Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrene 1978. gadā

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2021 gada 20. februāris
watch Atslēgas vārdi: Muiža, Bebrenes vidusskola, Video

Interneta vietnē www.redzidzirdilatviju.lv iespējams attālināti meklēt un iepazīties ar informāciju par Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā uzkrātajiem materiāliem no 19. gadsimta 50. gadiem līdz mūsdienām.

Rīgas kinostudijas veidotajā kinožurnālā “Noveles pa telefonu” notverti mirkļi no laika, kad Bebrenes vidusskolā pēc Daugavpils Pedagoģiskā institūta absolvēšanas darba gaitas uzsāk ķīmijas skolotājs Igors Ivanovs. Lai gan uzsvars filmā tiek likts uz jaunā skolotāja ikdienu, viņa sajūtām, nokļūstot mazajā ciematā, un domām par izvēlēto profesiju, bebreniešus, visticamāk, uzrunās iespēja ieraudzīt un salīdzināt tagadni un pagātni.

Uzfilmētajā video redzami kadri no skolas ikdienas, matemātikas eksāmena, balles skolas aktu zālē, sadzīviski brīži Bebrenes centrā - sarunas pie veikala, pajūgi, gaidot samaltos miltu maisus, baznīcēni un, protams, ēkas, kas gadu gaitā mainījušās vai papildinājušas Bebrenes centru.

Lai skatītos filmu, spiediet šeit:
http://www.redzidzirdilatviju.lv/lv/search/163382?q=bebrene
 

Kinožurnāls uzņemts 1978. gadā, režisors Jevgeņijs Paškēvičs, operators Juris Podnieks.

Interesanti! Vērts doties virtuālos meklējumos!
Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva audiovizuālo, foto un skaņas dokumentu digitālā krātuve ir viens no lielākajiem Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma glabātājiem, kurā uzkrāts unikāls un visaptverošs mūsu valsts dzīves dokumentējums audiovizuālajos dokumentos (kino un video), fotodokumentos un skaņas dokumentos. Arhīva misija ir ne tikai uzkrāt un glabāt vizuālās liecības par Latviju, bet darīt tās pieejamas jebkuram interesentam.

img img img img
Novērtē ierakstu: