Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes amatierteātris pulcē skatītājus

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2022 gada 23. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Ritam

Ar nepacietību gaidījām mūsu amatierteātra izrādi 22. aprīlī Bebrenes kultūras namā, jo bijām padzirdējuši, ka jau kādu laiku notiek mēģinājumi. Ar interesi un smiekliem vērojām Danskovītes lugas “Tēva meitas” varoņu gaitām un priecājāmies par Bebrenes amatierteātra aktieru meistarīgo saspēli.

Ja kāds atceras, tad iepriekšējo reizi mūsu aktierus redzējām pasākumā Talantu tirgus pie Bebrenes dzirnavām viencēliena lugā 2021. gada 28. augustā. Tāpēc paldies izrādes režisorei Ritai Žagatai par iniciatīvu iestudēt nākamo izrādi un veiksmīgi nonākt līdz galarezultātam. Paldies mūsu amatierteātra aktieriem par viņu brīvo laiku, kas tika pavadīts mēģinājumos, mācoties tekstu, slīpējot vienu ainu pēc otras. Izrādes gaitu lieliski papildināja Ritas Kalvānes vadītās folkloras kopas “Ritam” skanīgās dziesmas.

“Tēva meitās” centrā ir ģimene – tēvs, māte un divas viņu meitas, kā arī paziņa ar dēlu, kuram pienāktos precēties. Galvenais varonis ir tēvs, kurš cenšas būt “īsts” tēvs un ģimenes galva it visās jomās, tai skaitā arī znotu izvēlē.

Lomās: tēvs – Uldis Hihalovskis, māte – Daiga Blusanoviča, meita Iveta – Evita Skrimble, meita Inese – Lāsma Marcinkeviča, Ineses draugs Ralfs, spānis – Mairis Naglinskis, kaimiņiene Stase – Maija Lasmane, Stases dēls Jānis – Ingus Voitkevičs.

img img img img
Novērtē ierakstu: