Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bebrenes pagasta pārvalde lepojas.

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2018 gada 31. oktobris

Tuvojoties valsts lielajai jubilejai, mēs biežāk atskatāmies pagātnē un domājam par tiem cilvēkiem, kas dzīvojuši pirms mums. Atceramies tos, kas mīlēja šo zemi, cēla un veidoja to nākamajām paaudzēm. Pieminam tos, kas cīnījās par Latvijas valstiskumu vai vienkārši godīgi strādāja un audzināja bērnus. Tikai tā tauta, kas godā un piemin savus senčus, var būt stipra garā un darbos.

Trīs gadu garumā Pudānu dzimtas pārstāvji apzināja un veidoja savas dzimtas koku deviņu paaudžu garumā. Un šis darbs vainagojās ar ideju sakopt Pudānu kapus, kuros atdusas paši vecākie dzimtas pārstāvji. Šoruden daļa no sakopšanas darbiem ir paveikta. Sakopta kapu centrālā daļa un priekšpuse. Nākamgad sakopšanas darbos aicinām piedalīties ikvienu, kam šeit atdusas piederīgie.

27.oktobrī Pudānu dzimtas pārstāvji kopā ar citu dzimtu pārstāvjiem, pulcējās uz piemiņas brīdi Pudānu kapos. Izskanot kopējai lūgšanai, tika atklāta kapu piemiņas plāksne.

Liels paldies visiem, kas nežēloja savu laiku un līdzekļus kapu teritorijas sakopšanā un apauguma novākšanā, kas izvēlējās un palīdzēja nogādāt lielo laukakmeni kapu piemiņas plāksnes piestiprināšanai. Īpaši liels paldies Pudānu dzimtas pārstāvēm Ilzei Trociukas, Anitai Skrimblei un KS ’’Tehniskais centrs”’ darbiniekiem. Ar labi padarīta darba un gandarījuma sajūtu, par vēl vienu sakoptu dzimtās puses stūrīti, varam sagaidīt mūsu valsts 100 gadadienu.

img img img img
Novērtē ierakstu: