Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Bluķa velšana

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2010 gada 22. decembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Bluķa velšana ir viena no īpatnējām Ziemassvētku izdarībām, kam ir sena rituāla nozīme. Liels ozola bluķis  tiek vilkts no mājas uz māju, no sētas uz sētu, tādējādi simboliski atvieglojot Saulei ceļu kalnup . Bluķis tiek sadedzināts, savācot tajā visas pērnā gada neveiksmes, nelaimes, sliktos darbus un domas. Bluķa sadedzināšana simbolizē jauna saules gada sākumu, pašu sauli.

 

2010. gada 22. decembrī Bebrenes vidusskolas skolēni, skolas darbinieki, Skolas padomes un Bebrenes pagasta pārvaldes pārstāvji sapulcējās kopā, lai veltu bluķus un priecātos par Ziemassvētku tuvošanos. Visus klātesošos iepriecināja Bebrenes vidusskolas dejotāji un dziedātāji. Cepot desiņas un dzerot tēju, risinājās jautras un interesantas sarunas. Pasākumu noslēdza jautras ziemas stafetes un vizināšanās zirga ragavās.

img img img img
Novērtē ierakstu: