Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Caur Latgali uz Vidzemi

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2019 gada 5. septembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Augusta mēnesis mūs - Bebrenes seniorus pulcināja kopā kārtējam ceļojumam, lai iepazītu mūsu mazo, bet tik skaisto Latviju. Pirmā diena bija veltīta Latgalei. Pa ceļam uz Rēzekni apmeklējām Lūznavas pili un parku. Rēzeknē Latvijas Sarkanā Krusta projekta „Protam, varam, darām” ietvaros tuvāk iepazinām Rēzeknes pilsētas domes pārvaldes „Sociālais dienests” aprūpes centru darbību. Pārvaldes vadītāja vietniece Ilona Kozlova mūs iepazīstināja ar Dienas centra telpu aprīkojumu, kā arī uzaicināja piedalīties aerobikas nodarbībās. Tad devāmies uz Veco ļaužu pansionātu, lai iejustos tā mājīgajā atmosfērā. Apciemojuma noslēgumā apmeklējām „Patversmi”, kur iepazināmies ar šīs iestādes plašo pakalpojumu klāstu.

Ceļojums turpinājās Malnavā ar Šmakovkas muzeja un darītavas apmeklējumu. Tur mūs sagaidīja īpašnieks Jānis. Viņš mūs iepazīstināja ar šmakovkas tapšanas procesu, vēsturiskiem eksponātiem un Malnavas parku. Vakara noslēgumā mūs sagaidīja latvju saimniece Aina, kura kopīgās vakariņās pie lielā saimes galda stāstīja par saimnieces darbu, dalību TV šovā un izrādīja savu rokdarbu kolekciju.

Pēc kārtīgas nakts atpūtas Malnavas koledžas dienesta viesnīcā braucām uz Alūksni - Ziemeļvidzemes pērli. Tur mēs apmeklējām Alda Vernera dabas muzeja „Vides labirints” ekspozīciju, iepazināmies ar lielāko fluorescento minerālu kolekciju Eiropā un mākslas darbiem no šiem minerāliem. Ar kapteiņa Reiņa vadīto plostu devāmies izbraucienā pa Alūksnes ezeru, kur mēs tikām iepazīstināti ar Alūksni un tās vēsturi. Apmeklējām vienu no lielākajām un vecākajām luterāņu baznīcām Latvijā un gida pavadībā pastaigājāmies pa Alūksnes pils parku.

Ekskursijas noslēgumā ceļš mūs aizveda uz „Latvijas pusdārgakmeņu” darbnīcu Litenē, kurā top rotaslietas. Izrādās, ka Latvijā sastopami 19 pusdārgakmeņi. Un tad apmeklējām Annas unikālo Pudeļu dārzu, kas radīts 8 gadu laikā. Apbrīnojams ir viņas dzīvesprieks un darba spars, ko viņa rod, saņemot enerģiju savos pudeļu veidotajos labirintos. Mājupceļš vijās pāri kalniem un lejām, kā vienmēr, ar dziesmām un sarunām par gūtajiem iespaidiem ekskursijas laikā.

LSK brīvprātīgā Rita Žagata

img img img img
Novērtē ierakstu: