Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ceļojums pa Latgali

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2022 gada 26. augusts

24.augustā, par godu Eiropas deju kopas ,,Rudzupuķes" 15.gadu jubilejai, tika rīkots izbrauciens uz Rāznas nacionālo parku un Andrupenes lauku sētu. Izbrauciens noslēdzās gleznainajā atpūtas parkā ,,Stalkers". Šī izbrauciena laikā tika godinātas deju kopas dalībnieces par raito dejas soli un ilggadīgo dalību deju kopā ,,Rudzpuķes". Īpašs paldies deju kopas vadītājai Ilonai Jegorovai par ilggadīgu un nenogurstošu deju kopas ,,Rudzupuķes" vadīšanu.

Ekskursija enerģiskās Intas Brokānes – Vilcānes vadībā aizsākās interesantajā,viņas aprūpētajā Zosnas koka baznīciņā un vēlāk Zosnas muižā. Mākoņkalna pagasta Lipuškos bija iespēja iepazīties ar Ludmilas Merkulovas zvaniņu kolekciju. Šobrīd viņas privātajā kolekcijā ir savākti 13000 zvanu un par katru kundze zināja pastāstīt interesantus faktus. Pabijām arī vienā no vecākajiem pilskalniem Latgalē – Milkas pilskalnā, kur 2006. gadā uzstādīta Latgales - Māras zemes aizbildnes Jaunavas Marijas skulptūra.

Muzejā “Andrupenes lauku sēta” apskatījām senās ēkas ar niedru jumtiem, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus un paēdām sātīgas pusdienas. Bija iespējams iegādāties arī īpašo “Kulinārā mantojuma” produktu – Andrupenes maizi. Pa ceļam uz mājām iegriezāmies labiekārtotā parkā “Stalkers”, kurš atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Meža parkā ir izveidoti unikāli celtniecības objekti cietokšņa veidā.

img img img img
Novērtē ierakstu: