Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Codes amatierteātris “Spēlētprieks” ar izrādi Bebrenē

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2023 gada 23. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

23. septembrī Augšdaugavas novada Daugavas kreisajā krastā amatierteātru saietā “Spēlējam kopā” dažādās vietās notika amatierteātru izrādes. Kur tās notika? Pa dienu Subatē, Pilskalnē, Dvietē un Bebrenē, bet vakarpusē Ilūkstē.

Codes pagasts atrodas Mēmeles krastā Bauskas novadā. No turienes tāds triju stundu brauciens līdz Bebrenei. Šī pagasta kultūras nama amtierteātris “Spēlētprieks” šajā dienā ciemojās Bebrenē un sniedza mums iespēju noskatīties Rūdolfa Blaumaņa joku lugu “No saldenās pudeles”.

19. gadsimta nogalē sarakstītajā lugā darbības norises vieta – Ezerlauku mājas, kurās saasinājušās saimnieces un kalpu attiecības. Neiztiek, protams, arī bez mīlestības problēmām un māju saimnieces Ievas vēlmes izdot savu meitu Mariju pie bagāta vīra. Savukārt Marija mīl Mārtiņu, kuram ir trūcis dūšas lepno saimniekmeitu uzrunāt. Komēdijas beigās tiek atmaskotas kalpa Kriša blēdības un noskaidrojas arī visi citi pārpratumi un Ezerlauku mājas var gatavoties Marijas un Mārtiņa kāzām.

“No saldenās pudeles” ir luga, kurā sadzīves situācijās dzirkstī R. Blaumaņa humors. Katram no tēliem piešķirti spilgti un kolorīti raksturi, kurus lieliski atveidoja amatierteātra “Spelētprieks” aktieri. Paldies visiem aktieriem un režisorei Solvitai Rotbergai par brīnišķīgo izrādi. Jūs bijāt lieliski!

img img img img
Novērtē ierakstu: