Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Daudz Laimes Dzimšanas dienā, Latvija!

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 19. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Vēl atmiņā grandiozais lāpu gājiens pa Bebreni Lāčplēša dienā, kad klāt jau 18. novembris – Latvijas Dzimšanas diena. Tieši 18. novembris katram Latvijas iedzīvotājam ir paši nozīmīgākie valsts svētki, atzīmējot neatkarīgas Latvijas valsts dzimšanu 1918. gadā, lai šodien svinētu savu brīvību, kultūru un valodu.

Ar ko saistās šie svētki Bebrenes pagasta iedzīvotājiem? Ar prieku par sešiem mazuļiem, kas šogad piedzimuši mūsu pagastā un viņu laimīgajiem vecākiem. Ar lepnumu un apbrīnu par tiem čaklajiem, radošajiem, savu zemi mīlošajiem cilvēkiem, biedrībām un kopām, kas dara savu darbu un ir zināmi un slavējami arī ārpus mūsu pagasta robežām. Ar kopības sajūtu šajā skaistajā svētku dienā Bebrenes kultūras namā un ar Madaras izdziedātajām spēka dziesmām.

Daudz Laimes Dzimšanas dienā, Latvija !

img img img img
Novērtē ierakstu: