Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Dzejas dienas Bebrenē. Lasa lieli un mazi

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2023 gada 21. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Sekojot iepriekšējo gadu tradīcijām, septembri Latvijā dēvē par dzejas mēnesi. Dzejas dienas ir pieskaitāmas latviešu nacionālajiem dārgumiem un vēl līdz šim tās notiek katrā Latvijas pilsētā, pagastā un ciematā. Arī pie mums Bebrenes pagastā septembris ir saistīts ar skolas sākšanos un dzejas dienām.

20.septembrī Bebrenes kultūras namā bija sapulcējušies gan lieli, gan mazi, lai piedalītos konkursā “Lasa lieli un mazi” . Katrs pasākuma dalībnieks saņēma vērtīgas balvas, jo kā secināja paši dalībnieki, lasīt dzeju nemaz nav tik viegli. Paldies dalībniekiem par viņu drosmi un centību - Ilonai Driksnei, Birutai Vārslavānei un Madarai Keivomegei, kas skatītājus iepriecināja ne tikai ar dzejas rindām, bet arī ar muzikālu priekšnesumu.

Uz dzejas dienām veltīto pasākumu bija ieradusies pašmāju dzejniece Marija Baltmane, kura ne tikai nodarbojas ar dzejas rakstīšanu, bet ir Bebrenes pagasta aktīva iedzīvotāja un liela rokdarbniece. Marija labprāt dalījās savos dzejoļu krājumos ar klausītājiem. Lasot savus jaunības gados sarakstītos dzejoļus, dzejniece atzina, ka ar rakstīšanu aizraujas jau 50 gadus.

Ar savu klātbūtni pasākuma apmeklētājus iepriecināja arī dzejniece Laima Buķe no Ilūkstes, kas reiz mācījusies Bebrenē, un vēl joprojām ar siltumu sirdī lasa dzejoļus par savu mīļo skolu. Viņas veltītais dzejolis Latvijas simtgadē ir ierakstīts Tautas saeimas grāmatā. Katram dzejolim, ar kuru dalījās dzejniece bija iemesls tapt, un katrs dzejolis bija tā vērts, lai tas tiktu iekļauts dzejoļu grāmatā, un katram no mums būtu iespēja tos lasīt un izjust.

Kristīne Rimeicāne

img img img img
Novērtē ierakstu: