Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Eiropas kultūras mantojuma dienas 2017. Vēsturisku notikumu vietas

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2017 gada 11. septembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Gulbji

Septembra mēnesī visā Eiropā tiek saglabāta skaista tradīcija – notiek Kultūras mantojuma dienas un arī Latvija jau vairāk nekā divdesmit gadus tajās piedalās. Arī pie mums, Bebrenes pagasta teritorijā, Kultūras mantojumu dienu pasākums notiek jau trešo reizi! Iepriekšējie bija gan Bebrenes muižā, gan Valaiņu pilskalnā.

9. septembrī Bebrenes pagasta Putnu salā dabas parka informācijas centrā ‘’Gulbji’’ pulcējās kultūras mantojuma izzināšanas un saglabāšanas entuziasti, lai Vides klases nodarbībā ‘’Tagadnes un pagātnes krustceles Dvietes upes ielejā’’ izzinātu akmens laikmeta apmetnes Dvietes senlejā.

Pasākumā VKPAI Arheoloģijas un vēstures daļas vadītāja Sandra Zirne pastāstīja par arheoloģiskajiem pieminekļiem Latvijā. Par pirmo iedzīvotāju ienākšanu Latvijas teritorijā un Dvietes upes krastos vēstīja VKPAI Arheoloģijas un vēstures daļas speciāliste Egita Lūsēna.

Ļoti interesanti un krāšņi bija arheoloģisko tērpu, rotaslietu un darba rīku un ieroču demonstrējumi, ko mums bija atvedušas rekonstrukcijas un eksperimentālās arheoloģijas grupas ‘’Senzeme’’ meitenes. Visi interesenti varēja pamēģināt uzlikt gan bronzas rotas, gan uzvilkt bruņu tērpu un pacilāt zobenu, sajust rotas lietu un ieroču smagumu!

Pēc gardas un sātīgas uz ugunskura vārītas baraviku zupas nobaudīšanas, varēja pamēģināt pirkstu veiklību un tāpat kā akmens laikmetā mēģināt izgatavot māla traukus mūsu podnieka Mareka Zavodnoja vadībā. Kultūras mantojuma dienām Putnu salā būs arī turpinājums, jo izgatavotos māla traukus ir arī jāapdedzina un to varēs izdarīt jaunajā podnieka ceplī pie ‘’Gulbjiem’’. Septembrī notiks podnieka cepļa kurināšana un vakarēšana pie ugunskura.

img img img img
Novērtē ierakstu: