Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Emma Malahovska – konkursa „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāja

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2016 gada 22. aprīlis

19. aprīlī Gaismas pils Ziedoņa zālē tika paziņoti un sveikti konkursa „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“ uzvarētāji. 

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība konkursu organizēja jau devīto reizi. Šogad konkursam lasītāji pieteica 54 pagastu bibliotekārus.
Svinīgā ceremonijā un svētku noskaņās pasniedza balvas četriem labākajiem Latvijas bibliotekāriem no Kurzemes, Latgales, Vidzemes, Zemgales. Balvas tiek piešķirtas par bibliotekāru sasniegumiem, ieguldījumu, izcilību, attieksmi pret savu darbu un lasītājiem. Konkursam bibliotekārus pieteica lasītāji, tādējādi pasakot paldies un novērtējot bibliotekāru darbu.

No visiem 54 pieteiktajiem bibliotekāriem „Gaismas nesējas“ balvu Zemgalē šogad saņēma mūsu vienmēr smaidīgā un starojošā Emmiņa. Viņa par bibliotekāri Bebrenes bibliotēkā strādā jau 27 gadus. Priecājamies, ka Emmiņai vienmēr ir 100 un 1 ideja jebkuras situācijas atrisināšanai un pagasta ļaužu dzīves „izkrāsošanai”. Viņas sakrātie materiāli par pagasta cilvēkiem un vēstures līkločiem ir muzeja ekspozīcijas un Bebrenes vēstures grāmatas vērti. Emmiņa spēj ieinteresēt lasītājus, kā rezultātā cilvēki lasa grāmatas un ar prieku nāk uz bibliotēku.
Pēc LNB Atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājas Undīnes Būdes teiktā: “Lai mēs arī ikdienā atpazītu savus „Gaismas nesējus“, katrs laureāts saņēma simbolisku nozīmīti atvērtas grāmatas veidolā. Tā simbolizē bibliotekāra profesiju, gudrību, lasītprieku, atvērtību un mūsu visu Paldies!“
Pievērsīsim uzmanību šai nozīmītei un, ja Emmiņa būs piemirsusi to piespraust, ATGĀDINĀSIM. Lai ikviens pamana MŪSU Gaismas nesēju!
 
Benita Štrausa
img img img img
Novērtē ierakstu: