Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ilzes skolai 150

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2016 gada 7. augusts
watch Atslēgas vārdi: Ilze

6.augustā pie kādreizējās Ilzes skolas ēkas varēja redzēt prāvu pulciņu cilvēku. Šeit bija sapulcējušies bijušie šīs skolas skolnieki un darbinieki uz savas skolas 150 gadu atceres pasākumu.

Ilzes pamatskola atklāta 1899. gadā. No 1954.g.līdz 1970.gadam par skolas direktoru un skolotāju šeit strādāja Jāzeps Skrimblis. Pa šo laiku Ilzes pamatskolu beiguši vairāk kā 176 skolēni. Pēdējo reizi skolas zvans šeit skanēja 1970. gadā. Skolēni tika pārcelti uz Bebrenes, Ilūkstes un Eglaines skolām.

Skolas ēka joprojām labi saglabājusies. Pēc Jāzepa Skrimbļa iniciatīvas un personīgajiem līdzekļiem 2012. gadā uz ēkas sienas uzstādīja piemiņas plāksni. Pēc atceres pasākuma vietējā vecajā klubā notika bijušo un pašreizējo ilzēniešu nu jau trešais pēc kārtas tikšanās pasākums.

img img img img
Novērtē ierakstu:         

Publikācijas kuras jūs var ieinteresēt: