Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstādes „Dzelzs laikmets Sēlijā” atklāšana

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2018 gada 23. novembris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Bebrenes pagasta bibliotēkā 23.novembrī notika tikšanās ar projekta”Sadzīves priekšmeti un dzīvesveids Sēlijā X-XII gadsimtā” vadītāju Dainu Alužāni no amatniecības centra „Rūme” Zasā. Arī Bebrene ir daļa no Sēlijas un par sēļu kultūras savdabību atkal varējām pārliecināties gan klausoties Dainas stāstījumā, gan aplūkojot arhaiskos māla podus un senos sēļu tērpus.

Projekta ietvaros notika 4 amatnieku darbnīcas, kuru rezultātā tika radīti 4 stilizēti vēlā dzelzs laikmeta tērpi – šūšanas darnbīcā tika modelēts un šūts, celošanas darbnīcā – izgatavotas celu prievītes, ar kurām apmaloti galvas auti un tērpu kakla izgriezumi, divu ādas apstrādes darbnīcu dalībnieki meistaru vadībā izgatavoja ādas zābaciņus, jostas, zuteņus un rokassprādzes, podniecības darbnīcā - pētīja arheoloģiskās liecības un izgatavoja traukus restaurējot senās amatniecības prasmes.

Kopā darbnīcās piedalījās un izstādē redzamos darbus izgatavoja 20 Jēkabpils novada iedzīvotāji (ar un bez iepriekšējas pieredzes šādos amatos) amatniecības centrā „Rūme” Zasā.

img img img img
Novērtē ierakstu: