Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstādes „Dzīvesprieks” atklāšanas noskaņas

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2021 gada 17. augusts
watch Atslēgas vārdi: Izstādes, Dzirnavas

Joprojām nerimst rosība Bebrenes vecajās dzirnavās. To izstāžu zāle ne brīdi nepaliek tukša. Šodien dzirnavās amatiergleznotāju studijas „TĒMA ART” no Jelgavas izstādes atklāšana.

Dažādas pēc profesijas, dažādas pēc pieredzes gleznošanā, viņas – Dace Skrauple, Inta Vāne, Lidija Kudapa, Daina Lejniece, Zinta Miezaine, Jolanta Avetjana un Inta Paulsone caur saviem darbiem atklāj mums savu pasauli. Zīmīgs ir Daces Skrauples teiktais, ka katrā no mums slēpjas neapzināti resursi, kam vienkārši jāļauj izpausties. Tiem, kuri šaubīsies un teiks, ka nemāk ne gleznot, ne zīmēt, ir jāieklausās Jolantas Avetjanas teiktajā: „Vēlējos pamēģināt. Varbūt sanāks! Kad tad, ja ne tagad? Patīk sajūta – sākt radošo procesu un ir prieks par sevi, ja viss ir izdevies”. Inta Vāne savukārt atzīst, ka gleznošana ir kā meditācija, kad visu aizmirsti un izbaudi, kā veidojas zīmējums, saplūst krāsas un rodas jauna pasaule. Tas ir arī Intas Paulsones nopelns, kas nu jau 5 gadus vada šo amatiergleznotāju studiju un iedrošina gribētājus iegrimt pasaulē, kur valda krāsas.

Arī mums bija iespēja ļauties krāsu priekam savos radošajos darbos mākslinieces Intas Paulsones drošajā vadībā, kura par sevi jokojot saka, ka ir nedaudz skolotāja, nedaudz palīgs, nedaudz iedvesmotāja.

img img img img
Novērtē ierakstu: