Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstādes „Ziedi un putni” atklāšana

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2022 gada 12. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Vizuālās mākslas studija „Varavīksne” Bebrenē pastāv jau 5 gadus. Seniori šeit apgūst prasmes dažādās radošās izpausmēs. Pirmajā gadā tā bija gleznošana uz stikla, tai sekoja gleznošana uz zīda, darbs ar pašgatavotu veidošanas materiālu, atgriešanās atkal pie zīda apgleznošanas caur šallēm un lakatiem, visbeidzot kolāžu pagatavošana.

12. aprīlī Bebrenes kultūras namā tika atklāta „Varavīksnes ”dalībnieču darbu kārtējā izstāde „Ziedi un putni.” Laiks līdz izstādes tapšanai bija diezgan sarežģīts covid – 19 ierobežojumu dēļ. Tāpēc šajā izstādē ir apkopots divu gadu veikums. Dominē ziedu attēlojums gleznojumos uz zīda. Taču līdzās gleznām ar ziediem savu vietu ir iekarojuši arī darbi ar putnu tematiku. Tie ir atrodami apgleznotās šallēs un lakatos, kolāžās, darbā no veidošanas masas, izšuvumos un tamborējumos.

Saistībā ar putnu tematiku mūsu darbos sirsnīgs paldies jāsaka Elitai Gudziševskai no Daugavpils. Viņa piedāvāja mums līdzdarboties viņas veidotajā projektā „Putni”. Izstādē skatāmas arī Elitas gleznas – gleznojumi ar akrila krāsām un pasteļi.


Izstādē piedalās – Elita Gudziševska (Daugavpils); Judīte Buceniece, Alda Ģēģere, Lorija Kaminska, Leontīne Komule, Biruta Kokina, Lilija Muižniece, Rita Žagata, Liene Žagata, Anita Vaļuka, Valentīna Malaševska.

Valentīna Malaševska, „Varavīksnes” vadītāja

img img img img
Novērtē ierakstu: