Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Izstādes „Baltie darbi ”atklāšana

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2022 gada 2. augusts
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

2.augustā Bebrenes dzirnavās varējām vērot dzirnavu iekštelpu pārvērtības. To panāca māksliniece Laura Feldberga, atklājot Bebrenes dzirnavās savu darbu izstādi „Baltie darbi”.

Izstādes darbos dominē baltā krāsa kā simbols labajam, un tie lieliski iekļaujas dzirnavu interjerā. Balti milti kā sākums baltai maizei. Un balts audums kā pamats baltiem rokdarbiem. Balti diegu pavedieni kā redzama zīme saiknei starp cilvēkiem.

Izstādes atklāšana sākās ar performanci „Balta vide”. Laura Feldberga caur performanci radīja mākslas tēlu, kura atkodēšana katram bija individuāla caur savām izjūtām un dzīves pieredzi. Māksliniece arī pastāstīja par savu darbu tapšanu un tajos ielikto vēstījumu. Izstādē apskatāmi gan iepriekš izstādīti darbi, gan tieši Bebrenes dzirnavu telpai tapuši objekti.

Laura Feldberga ir studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā. Viņas radošie darbi ir daudzveidīgi un ietver instalāciju, vides objektus, glezniecību, grafiku un performanci. Mākslinieces instalācijas un objekti bieži ir performanču artefakti vai arī tos var pārveidot par performances rīkiem. Laura Feldberga darbojas Latvijas Performances mākslas centrā kā māksliniece un performances pasniedzēja.

Izstāde darbosies līdz 10. septembrim.

img img img img
Novērtē ierakstu: