Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Konkursā “Sēlijas Sudrabs” apbalvoti laureāti

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2022 gada 16. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

14. oktobrī Sēlijas nevalstisko organizāciju forumā notika konkursa “Sēlijas sudrabs” apbalvošanas ceremonija, godinot ļaudis, kuri ar savu darbu, vārdu vai dzīvesveidu ikdienā spodrina Sēlijas vēsturisko zemi. Konkursa trīs galvenās balvas aizceļoja uz Bebreni, Subati un Sunāksti.


Sēlijas sudrabs – Malaševsku ģimene no Bebrenes.
Sēlijas sudrabs – Inga Krekele no Subates.
Sēlijas sudrabs – Andris Šinke no Sunākstes pagasta.

 

Trīs konkursa laureāti saņēma līdzvērtīgu galveno balvu – sudraba rotadatu ar vilka siluetu, bet viņu pieteicēji sudraba piespraudi ar vilka pēdas nospiedumu. Tāpat sudraba vilka pēdu saņēma arī visi konkursam pieteiktie cilvēki un šo pieteikumu rakstītāji. Sudraba balvai šajā gadā tika pieteikti cilvēki no Aknīstes, Ancenes, Asares, Bebrenes, Cīruļiem, Ērberģes, Gārsenes, Gricgales, Ilzes, Kalkūniem, Lielzalves, Medumiem, Prodes, Rubeņiem, Subates, Sunākstes un Zasas.

Vienas no trim galvenajām balvām saņēmēja - Malaševsku ģimene no Bebrenes pagasta – dēls Guntis, tētis Viktors un mamma Valentīna – nesavtīgi veic sudraba spozmes cienīgus darbus jau vairāk nekā 50 gadus. Kopš 1969. gada Viktors Malaševskis ar savu fotokameru ir iemūžinājis Bebrenes ainavas un notikumus. Viss fotoarhīvs atrodams Bebrenes mājaslapā, kas ik nedēļu tiek papildināts ar jaunām Viktora bildēm. Valentīna piepilda mājaslapu ar vietējo notikumu reportāžām un intervijām, bet pašu kopienas mājaslapas 2010. gadā izveidojis un joprojām brīvprātīgi uztur dēls Guntis. Viņu labo darbu novērtēja Līga Pauļuka, kas iesniedza pieteikumu konkursā, un arī saņēma balvu.

 

Teksts: Sēlijas Salas
Foto: Imants Kaziļuns / Staburagslv

img img img img
Novērtē ierakstu: