Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Laikmetīgā deja saplūst ar Bebreni – joga, laikmetīgās dejas ikdiena.

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2013 gada 28. jūnijs

Ziemeļvalstu-Baltijas laikmetīgās dejas sadarbības platformas KEDJA projekta – Wilderness dance – ietvaros māksliniekiem ir jāveido kontakts ar vietējo (rezidences vietas) sabiedrību. Jau pirmajā nedēļā norvēģu mākslinieki Bebrenē paralēli savam darbam piedāvāja visiem interesentiem apmeklēt kopīgas jogas nodarbības. Pavisam kopā jau ir bijušas trīs fiziski spēcinošas, stiepjošas un saistošas jogas nodarbības. Joga ir šīs laikmetīgās dejas (contemporary dance) ikdiena, līdz ar to mēs paralēli nedaudz guvām saskarsmi arī pašu deju. Paldies tiem, kas nenobijās un atrada laiku sevis pilnveidošanai. Norvēģu draugi mums ir izveidojuši labu starta plānu kā sākt un iespējams turpināt pilnveidot sava ķermeņa aktivitātes. Sākotnēji horeogrāfes Ingri plānotā ideja – iesaistīt izrādē lielu cilvēku grupu – pārtapa stipri individuālākā darbā, un nu 3. jūlija vakarā mēs jūs gaidīsim uz Latvijā pirmās Wilderness dance rezidences noslēguma pasākumu Bebrenē. Precīzāka informācija sekos. Bet pirmdien - 1. jūlijā plkst. 18.00 - aicinām Jūs pievienoties jogas nodarbībā, Bebrenes profesionālās vidusskolas aktu zālē.

Jurgita

 

 


Kā norvēģu mākslinieku grupai klājas Dvietes palienes Wilderness dance rezidencē varat aplūkot kedjawilderness.tumblr.com
img img img img
Novērtē ierakstu: