Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Līkumu līkumiem uz Medumiem

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2019 gada 10. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Ceļa remonts vienmēr aizkavē gan autovadītājus, gan pasažierus. Bet reizēm tā ir negaidīta iespēja, lai izvēlētos citu variantu un apceļotu kaimiņu novadu, izbraucot Šveices cienīgu līkumotu apvidu pa lejām un pakalniem: no Bebrenes caur Ilūksti, garām Gorbunovkai līdz Medumu speciālajai internātpamatskolai. Tā izdevās arī mums – Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils-Ilūkstes novadu komitejas brīvprātīgajiem, kas īsteno projektu „Protam, varam, darām”.

Projekta ietvaros 9.aprīlī Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” pārstāvji no vizuālās mākslas kopas „Varavīksne” un biedrības „Sēlene” devās pie Medumu skolēniem, lai radošo darbnīcu laikā iejustos Lieldienu pirmssvētku noskaņojumā. Bērni iemācījās pagatavot salātus olu pildījumam un apgleznot no finiera veidotas olas un zaķus. Radošumam nebija robežu, jo skolēni ļāvās fantāzijai un izdomai. Prieks par paveikto staroja bērnu, skolotāju un brīvprātīgo sejās. Labvēlīgas sadarbības atmosfēra, kas vienoja visus pasākuma dalībniekus, liecināja par sasniegto rezultātu – skolēnu vērtību sistēmas, psiholoģiskās labsajūtas un pašcieņas paaugstināšanos.

Paldies Medumu speciālās internātpamatskolas skolotājiem un darbiniekiem par atsaucību un viesmīlību.

LSK Daugavpils-Ilūkstes novadu komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska

img img img img
Novērtē ierakstu: