Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mākslinieka Leonīda Baulina darbu izstāde

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2020 gada 27. maijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Šodien, 27. maijā, Bebrenes kultūras namā tika atklāta Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina darbu izstāde „Zīmējums kā stājglezniecības sākums”.Šis gads ir Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina piemiņas un jubilejas gads. 25. maijā būtu apritējuši 75 gadi kopš viņa dzimšanas. Spēji aizritējuši arī astoņpadsmit gadi kā mākslinieka nav līdzgaitnieku vidū... Izstādes atklāšanā piedalījās mākslinieka dzīvesbiedre Vanda Baulina, kura dalījās atmiņās par vīra radošo darbību.

L. Baulins ir bijis ļoti daudzveidīgs savā darbībā. Viņu aizrāva ne tikai darbošanās stājmākslas jomā, bet arī nodarbe ar fotogrāfiju, šaha spēli, mūzikas jomas izzināšanu, literatūru, vēsturi, ceļošana ar savu auto. Viņš ir bijis aktīvs Latgales un Daugavpils mākslinieku kopas dalībnieks, Daugavpils teātra studijas scenogrāfs. Daugavpils pilsētas sabiedriskās dzīves rosinātājs, mākslas koledžas “Saules Skola” pedagogs.

Sēlijas gleznainā daba, vienlīdz kā Latgales ainavas, ir saistījusi mākslinieka uzmanību - Daugavas krastos esošie objekti, dabas un senatnes vērtības, ezeri un paauguraine ir inspirējuši mākslinieku.

Šajā izstādē pārsvarā ir eksponēti zīmējumi un skices, kas bieži ir bijuši L. Baulinam par ideju un pirmsākumu patstāvīgai eļļas tehnikā veidotai gleznai. Izstādē ir skatāma tikai neliela daļa no grafikām, kuras glabājas patlaban mākslinieka ģimenē. Eksponētie darbi ir L.Baulina darināti galvenokārt pagājušā gadsimta 80 - tajos gados.

Paldies Vandai Baulinai par iespēju iepazīt mākslinieka zīmējumus un skices, kas bieži vien ir katra radoša darba pirmsākums.

img img img img
Novērtē ierakstu: