Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Mans vaļasprieks

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2021 gada 19. marts
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Hobijs jeb vaļasprieks ir atsevišķa cilvēka brīvā laika pavadīšanas veids. Hobiji var būt ļoti daudzveidīgi, taču to galvenais uzdevums viens – uzlabot cilvēka pašsajūtu un dot prieku un aizrautību ikdienā.

 

EMMA MALAHOVSKA.

Nevienam nav noslēpums, ka Emma ir aizrautīga kolekcionāre. Pavisam nesen priecājamies par viņas vardīšu kolekciju, kurā draudzīgi sadzīvo jau 250 vardes. Kolekcijas sākumam kalpoja Benitas Š. un Andreja S. dāvinātās vardītes vārda dienā. Pašlaik mūs pārsteidz Emmas jaunā kolekcija – kurpes. Tās ir ļoti dažādas – lielas vai mazas, vienkāršas vai izsmalcinātas, sanākušas kolekcijā no dažādām vietām pasaulē. Nu jau vairāk nekā simts kurpīšu. Emma atzinās, ka viņai padomā jau ir jaunas kolekcijas veidošana. Šoreiz tās būs kaķu figūriņas.

 

VIOLETA ZVIEDRĀNE.

Pašlaik Bebrenes bibliotēkā skatāma Violetas tekstila ziedu izstāde. Viņa ar ziedu izgatavošanu nodarbojas jau vairāk kā divus gadus. No darba pagastā tas ir izveidojies par hobiju, kas viņu aizrauj un sniedz gandarījumu. Katrs zieds ir pārdomāts, rūpīgi un precīzi uzmeistarots. Violeta ziedu pagatavošanai izmanto dabīgos materiālus, visbiežāk linu. Lai uzmeistarotu vienu ziedu, nepieciešama vismaz viena stunda. Dažkārt darbs tā aizrauj, stāsta Violeta, ka nemanāmi paiet pat 6 -7 stundas. Vismīļākie ziedi viņai ir lilijas. Idejas ziedu pagatavošanai atnāk pašas un tālāk jau darbs rokām.

 

JĀZEPS SKRIMBLIS.

Jāzeps Skrimblis ir atstājis iespaidīgu apsveikuma kartiņu kolekciju, kas sagrupētas pa tematiem daudzajos albumos. Tā nopietni kolekcija turpināta 1975./76. gadā, kad ģimene no Ilzes pārcēlās dzīvot uz Bebreni. Temati ir ļoti dažādi – dzimšanas diena, 8. marts, Skolotāju diena, Jaunais gads u.c. Mūsdienu cilvēki šodien neaizraujas ar apsveikuma kartiņu sūtīšanu. Taču tā gribas dažkārt saņemt īstu kartiņu ar apsveicēja roku rakstītu vēlējumu, nevis sūtījumu WhatsApp vai Facebook...
Jāzepa Skrimbļa 8. marta kartiņu kolekciju joprojām var skatīt Bebrenes bibliotekā.

 

Turpināsim meklēt citu hobiju autorus Bebrenes pagastā. Ja jūs kādu jau pazīstat, dodiet ziņu!

img img img img
Novērtē ierakstu: