Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Melnās keramikas meistars Bebrenē

watch Publicēšanas datums: ceturtdiena, 2016 gada 5. maijs

Bebrenē ieradies un sācis darboties jauns amata meistars - podnieks Mareks Zavodnojs. Pašlaik notiek intensīva darbošanās un tiek mūrēts podnieka ceplis, kurā apdedzināt māla podus. Kad ceplis būs gatavs, Mareks aicinās visus interesentus uz plenēru, tad varēs mēģināt apgūt podu gatavošanas prasmes.

Mareks gatavo reducētos (melnos) traukus pēc senas tehnoloģijas tāpat kā mūsu tālie senči, kas dzīvoja 4500. – 1500.g. pirms mūsu ēras. Šādu podu senās lauskas var atrast arī pie mums pastaigājoties Putnu salā un citur dabas parkā. Tie ir veidoti tikai ar rokām, neizmantojot podnieka ripu un tie nesatur mākslīgas ķīmiskās vielas. Ja kāds vēlas iegādāties šādus podus sev vai dāvināšanai, tad droši meklējiet Mareku un iegādājaties!
 

img img img img
Novērtē ierakstu: