Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Meteņi ir klāt!

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2023 gada 19. februāris
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

Meteņi, tas ir brīdis, kad īsās ziemas dienas paliek garākas un laiks sāk griezties uz pavasara pusi. Meteņus var dēvēt arī par ziemas pavadīšanas un pavasara gaidīšanas svētkiem.

Tā ir diena, kad jādzen prom ziema un 17. februārī visiem, kas ieradās Bebrenes muižas parkā, tas arī lieliski izdevās. Dziedāšana, rotaļās iešana un budēļu maskas ienesa jautrību piesnigušajā parkā.

Ziemas prieku baudīšana turpinājās kalnā pie Bebrenes kultūras nama. Viena no svarīgākajām izdarībām Meteņos ir vizināšanās no kalna un šeit to izbaudīja visi - mazi un lieli. Notika arī pikošanās, lija konfekšu lietus un gardā biezputra jau bija izvārījusies. Tie , kuriem vēl bija spēks kaulos, varēja doties uz Bebrenes muižas parku vizināties zirga pajūgā.

img img img img
Novērtē ierakstu: