Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pie mums ciemojās biedrība „Baltā māja”

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2019 gada 30. septembris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

„Iespēja īstenot idejas, svētkus un attīstīt savu personību” – viens no Līvānu biedrības „Baltā māja” darbošanās virzieniem. Īstenojot SIF projektu „Informatīvi sadarbību veicinoši pasākumi pie Latgales reģiona lauku novadu NVO”, biedrības pārstāvji 26.septembrī ieradās ciemos pie Ilūkstes novada senioriem Bebrenē, Dvietē un Ilūkstē.

Vispirms līvānieši informēja par biedrības pasākumiem projekta ietvaros un dalījās savā 18 gadu darbības pieredzē. Sākumā mēs viesus iepazīstinājām ar Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” darbību, ar senioru kopu „Varavīksne”, „Māra”, „Mare”, „Labākie gadi”, „Ceļotprieks” un pašdarbības kolektīvu „Sarma” un „Rudzupuķes” pasākumiem. Tad apmeklējām seno trauku kolekciju un ieklausījāmies Veco dzirnavu darbības skaņās. Viesi bija patīkami pārsteigti par interesanto un notikumiem bagāto Bebrenes senioru dzīvi.

Tālāk devāmies uz Dvieti, lai iejustos Dvietes muižas un Paula Sukatnieka dzimto māju atmosfērā. Ciemošanās noslēdzās Ilūkstē, kur viesi tuvāk iepazinās ar senioru brīvā laika aktivitātēm.

Senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: