Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Pie saimes galda

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2018 gada 2. novembris
watch Atslēgas vārdi: Gulbji

31.oktobrī Bebrenes pagasta „Gulbjos” Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām atbalsta īstenošanas ietvaros notika papildpasākums Bebrenes pagasta iedzīvotājiem, ko noorganizēja Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils-Ilūkstes novadu komiteja kopā ar biedrību „Sēlene” un sadarbībā ar Bebrenes pagasta pārvaldi un Sociālo dienestu.

Sākumā tika demonstrēta prezentācija „Sēļu virtuve laikmetu griežos”, kura iepazīstināja ar sēļu tradicionālajiem ēdieniem, ko ir pagatavojušas Bebrenē un tās apkaimē dzīvojošās saimnieces. Tad visi pasākuma dalībnieki kopā gatavoja sēļu ēdienus – pupu-kartupeļu plāceņus un saldajā – strebekli. Vieni klāja galdu, otri veidoja plāceņus un cepa tos, bet citi gatavoja saldo ēdienu.

Pie saimes galda raisījās sarunas par senajiem sēļu ēdieniem un to dažādiem nosaukumiem. Ikviens varēja atcerēties bērnības ēdienu garšu savu vecāku un vecvecāku mājās.

Biedrības „Sēlene” valde

img img img img
Novērtē ierakstu: