Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Putnu vērošanas ekskursija

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2012 gada 2. maijs
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Pasākumi

28. aprīlī dabas parkā ”Dvietes paliene” bija iespēja piedalīties Putnu vērošanas ekskursijā. 58 putnu vērotāji no Bebrenes, Ilūkstes, Rubeņiem un Rīgas pulcējās pie Dvietes senlejas informācijas centra ”Gulbji” Bebrenes pagasta Putnu salā. Pasākuma dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties putnu vērošanas ekskursijā ornitologa Edmunda Račinska vadībā. Pasākuma sākumā visi dalībnieki teleskopos varēja pavērot gulbjus, stārķus, dažādas pīles turpat informācijas centra apkārtnē, pēc tam visi sēdās 2 autobusos un devās ”putnot”. Zariņos pie Viesītes upes ganījās dažādas tilbītes, pīles, gugatņi, ķīvītes. Ceļmalā pie Dvietes ganījās vismaz tūkstotis baltpieres zosu.

Arī turpmāk ikviens tiek aicināts apmeklēt dabas parku ”Dvietes paliene”, iepazīt mūsu novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, uzkāpt putnu vērošanas tornī, izjust dabas skaistumu un saņemt enerģijas lādiņu.

img img img img
Novērtē ierakstu: