Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Putnu vērošanas ekskursija

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2013 gada 8. maijs
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Pasākumi

04. maijā dabas parkā "Dvietes paliene" bija iespēja ņemt dalību Putnu vērošanas ekskursijā. 50 putnu vērotāji no Bebrenes, Rīgas, Siguldas un Madonas pulcējās pie Dvietes senlejas informācijas centra "Gulbji" Bebrenes pagasta Putnu salā. Pasākuma dalībniekiem tika dota iespēja piedalīties putnu vērošanas ekskursijā ornitologa Edmunda Račinska vadībā. Pasākuma sākumā varēja izmēģināt skatu platformu Putnu salā, ieiet savvaļas govju un zirgu aplokā – ieraudzīt tikko dzimuša kumeliņa pirmos soļus, pēc tam visi sēdās autobusā un devās vērot dabā zosis, pīles, gulbjus un citus putnus.

Arī ikdienā ikviens tiek aicināts apmeklēt dabas parku "Dvietes paliene", iepazīt mūsu novada dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, uzkāpt putnu vērošanas tornī vai skatu platformā, izjust dabas skaistumu un saņemt enerģijas lādiņu.

 

img img img img
Novērtē ierakstu: