Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Rokdarbu izstāde

watch Publicēšanas datums: trešdiena, 2012 gada 18. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Bebrenes pagasta telpās skatāma Bebrenes rokdarbnieču darbu izstāde. Šīs ziemas veikumu rāda rokdarbu kopas „Māra” un „Mare”. Tā ir krāsu pasaule, kas skatītājiem liek pamosties no ziemas miega. Rokdarbu kopai „Māra” tā ir trešā izstāde. Šī gada tēma – „Novada brunču raksti zeķēs”.

Visražīgākā adītāja ir Ināra Diņģele, kas izpētījusi dažādu novadu brunču rakstus un ieadījusi tos septiņpadsmit pāros zeķu. Izstādē var redzēt arī Marijas Tītas, Silvijas Rapkauskas, Aijas Žuravskas, Sarmītes Bucenieces , Marijas Baltmanes un Mārītes Daukstes darbi. Tie ir gan adījumi, gan tamborēti darbi. Īpašu interesi izraisa kolekcija „Kāzu muzikanta cimdi”. Tie ir cimdi, kurus saglabāja Bebrenes Maestro Āris Kaktiņš kā pateicību par nospēlētajām kāzām.

Skolotāja Olga Dogžina ir tā , kas iedvesmo , iedrošina un māca apgūt jaunas tendences rokdarbu pasaulē.

img img img img
Novērtē ierakstu: