Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Rokdarbu kopas “Māra” izstādē

watch Publicēšanas datums: otrdiena, 2023 gada 23. maijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes, Māra

22. maija notikums Bebrenē – Bebrenes rokdarbu kopas “Māra” sezonas noslēguma izstāde. Nelielajā telpā acis apžilbina Sēlijas krāsu varavīksne adītāju radošajos darbos – cimdos, zeķēs, lakatos, galvas lentēs, kas ir tik dažādi rakstos, krāsās un izpildījumā.

Olga Dogžina, šīs kopas dvēsele, iedvesmotāja un arī adītāju skolotāja vienā personā, pastāstīja ļoti daudz interesantu faktu par darbiem, kas paveikti vairāku gadu garumā, par projektiem, kuros piedalījušās adītājas, par sasniegumiem. Raksts sanāktu ļoti garš, ja visu pieminētu, tāpēc izcelšu tikai dažus aspektus no adītāju darbu lielā pūra.

Šalles. Projekts “Šalle Latvijai”noslēdzās 2022. gada novembrī un tajā piedalījās adītājas no visas Latvijas. Notika šalles mērīšana un izklāšana Latvijas kartes kontūrā. Kā neliela daliņa no šī lielā kopdarba ir arī Olgas Dogžinas un Elitas Bogušas adījumi ar sēļu rakstiem.

Cimdi, zeķes. Vai varat iedomāties, ka mūsu prezidents Egils Levits un komponists Raimonds Pauls kā dāvinājumu no “Māras” rokdarbniecēm savulaik saņēmuši cimdus un zeķes? Liekas, ka vēl pavisam nesen Bebrenes adītāju rakstainās zeķes un cepures pat pabijušas Milānas modes skatē Itālijā. Šajā laikā jau trešo reizi sarūpēti arī zeķu adījumi Ukrainas karavīriem. Tautas lietišķās mākslas izstādē “MĒS” Rīgā (01.-30.07.2023) vienkopus būs aplūkojami audēju, rokdarbnieku, pinēju, rotkaļu, kokgriezēju un keramiķu darbi. Uz šo izstādi tika izvirzīti 9 cimdu pāri no “Māras” un to adītājas ir Marija Baltmane, Marija Tīta, Ārija Vilišķe un Olga Dogžina.

Katra nedēļas otrdiena “Māras” adītājām ir kopā sanākšanas diena. Tad top idejas jauniem adījumiem, tiek pētīti sēļu raksti, zib adāmadatas, risinās nesteidzīgas sarunas un smaržo kafija. Te top darbi savam un citu priekam. Ja apmeklēsiet šo “Māras”sezonas noslēguma izstādi, varēsiet paši pārliecināties, cik darbīgas ir šīs Bebrenes dāmas un cik interesanti un skaisti ir viņu adījumi.

img img img img
Novērtē ierakstu: