Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

“Sarma” 20 gadu jubilejas skaņās

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2024 gada 31. maijs

Bebrenes senioru vokālais ansamblis “Sarma” savu skanīgo ceļu uz skatuves uzsāka 2004. gada 25. martā. Ansamblis ir piedalījies vairāk kā 150 dažādos pasākumos – no pašdarbības kolektīvu koncertiem Sēlijas pusē līdz Latgales mēroga svētkiem, no Dziesmu festivāliem Dzintaru koncertzālē līdz Vislatvijas senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkiem. Apgūtas turpat 200 dažādas dziesmas par sapņiem un jaunību, par draudzību un mīlestību, par uzticību un sirds siltumu, par dzimto zemi un tās cilvēkiem.

Jubilejas gads ir sācies ar ansambļa dalībnieku mīļāko dziesmu izdziedāšanu dzimšanas dienu svinībās martā, bet turpināsies koncertos, festivālos un ekskursijā. Lai virzītos tālāk, meklējam sadarbības partnerus. Pirms diviem gadiem radās jauns izaicinājums: dziesma un deja – “divi vienā” ar Bebrenes dāmu deju kopu ”Rudzupuķes”. Bet 28. maijā iepazināmies ar Aknīstes senioru tradīciju ansambļa “Čukurs” dalībniekiem. Tikšanās bija interesanta un sirsnīga: jaunas dziesmas, atraktīvas sarunas un radošas idejas turpmākai sadarbībai. Esam pārliecināti, ka piedalīšanās Augšdaugavas novada vokālo ansambļu noklausīšanās koncertā Silenē jūnijā, Latgales reģiona senioru dziesmu un deju svētku festivālā Preiļos jūlijā un Vislatvijas 6. senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkos Siguldas novadā augustā sniegs gandarījumu par paveikto šajā sezonā.

Paldies visiem, kas ir kuplinājuši “Sarmas” skanīgās balsis un veltījuši ansamblim savu laiku un enerģiju! Paldies Bebrenes pagasta pārvaldei par atbalstu! Bet vislielākais paldies ansambļa vadītājām Jolantai, Ritai un Guntai par pacietību un sapratni! Mainās ansambļa sastāvs, mainās vadītāji, bet mīlestība uz dziedāšanu paliek, jo tikai dziesma dod mums spēku dzīvot, darboties un aizrautīgi atpūsties. Kopā dziedāšana palīdz ansambļa dalībniekiem priecāties pašiem un priecēt visus dziesmu mīļus. Pa dzīves raibajām notīm mēs skanīgi ejam.


Pa dzidro oktāvu kalniem augšā un lejā.
Tā melodija, ko dziedam, kas to ir devis?
Un tā ir dziesma, kas paliek, paliek aiz tevis.
/G.Račs/

Bebrenes senioru vokālā ansambļa “Sarma” dalībnieku vārdā Lorija

img img img img
Novērtē ierakstu: