Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Satiec savu meistaru Bebrenē

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2024 gada 21. aprīlis
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Māra

Latvijas Nacionālais kultūras centrs jau 16. reizi rīko akciju “Satiec savu meistaru”, kuras laikā iespējams apgūt dažādas tautas prasmes. Akcija visu aprīli norisinās dažādās Latvijas vietās, tostarp arī Bebrenē.

Bebrenes rokdarbu kopas “Māra” vārds ir pazīstams gan tuvākajā, gan tālākajā apkaimē, bet tās enerģiskā vadītāja Olga Dogžina šorei pieteicās piedalīties akcijā “Satiec savu meistaru”.

Daudzas dāmas no Dvietes, Subates, Zasas un Bebrenes ieradās Bebrenes Amatnieku mājā, lai pie Olgas un kopas “Māra” adītājām apgūtu prasmes un iemaņas adīt rakstus dubultadījumā – tā lai raksts ir skatāms adījuma abās pusēs. Ņirbēja adatas, rindojās valdziņi un pamazām veidojās izpratne par cimda rakstu, kas smuks ir abās pusēs.

Liels pārsteigums visiem bija projekta “Satiec savu meistaru” organizatoru negaidīta ierašanās - Latvijas Nacionālā kultūras centra Tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena un viņas komanda, Tautas Tērpu centra “Senā Klēts” projektu vadītāja Ziedīte Muze un dizaineris Pols Hesenmeiers (Paul Haesemeyer) no Amerikas, kas jau no pagājušā gada septembra pēta adīšanu Latvijā. Olga Dogžina ar lepnumu izrādīja ciemiņiem līdz šodienai saglabāto un atjaunoto Sēlijas mantojumu, ko glabā kopienas telpās.

Daudziem šajās dienās ir iespēja atrast savu meistaru un apgūt kāda amata vajadzīgās prasmes, taču galvenais ir tas, ka Latvijā joprojām ir cieņā nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšana un tā nodošana nākamajām paaudzēm.

img img img img
Novērtē ierakstu: