Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Saules apmirdzētā ekskursija pa Kurzemi

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2017 gada 25. augusts
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Šīs vasaras noslēgumā 23.-24.augustā devāmies ekskursijā uz Kurzemi, lai iepazītu vēl neredzētas un interesantas vietas. Un katra no tām mūs iedvesmoja turpmākiem ceļojumiem, lai tuvāk iepazītu Latviju.

Mūs ļoti iepriecināja Kuldīga – pilsēta ar dvēseli un savām noformēšanas, sakoptības un viduslaiku vēsturiskā centra saglabāšanas tradīcijām, bet Ventas un Abavas rumbu draiskie ūdeņi uzlādēja mūsu sirdis. Sabiles vīna dārzs un SIA „Kroņstrauts” ražotā sidra no Latvijā audzētiem āboliem un ogām degustācija pārsteidza ikvienu ekskursantu. Bet Sabiles lelles atgādināja mums visiem bērnības rotaļas un draiskulības. Priecājamies, ka arī Laidzē, tāpat kā Bebrenē, joprojām darbojas profesionālās izglītības iestāde, kur dienesta viesnīcā tūristiem ir iespēja pārnakšņot.

Eksotisko dzīvnieku parks Dundagā radīja patīkamu noskaņojumu ekskursijas turpināšanai, jo ikkatrs varēja apmīļot kādu sevišķu dzīvnieku. Bet Kolkas rags un Baltijas jūras zilganbaltie viļņi atgādināja par Jūrmalas iedzīvotāju skarbo un tomēr skaisto ikdienu. Degustējot Rojas zvejnieka Oskara pagatavotās jūras veltes un ieskatoties dzintara lāsēs, mēs kārtējo reizi sapratām, cik mūsu dzimtā jūra ir bagāta.

Paldies Bebrenes pagasta pārvaldes vadītājai Benitai Štrausai, Albertam Zeltiņam, šoferim Jānim Vīķim un visiem ekskursijas dalībniekiem par atbalstu, sadarbību, atsaucību un sapratni. Ne tikai redzētais un dzirdētais Kurzemē, bet arī saistošās sarunas un skanīgās dziesmas autobusā, kā arī nejaušās tikšanās ar bijušajiem bebreniešiem un draugiem deva ierosmi jauniem ceļojuma maršrutiem.

Senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: