Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Senioru rudens kartupeļu svētki

watch Publicēšanas datums: svētdiena, 2019 gada 13. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Seniori

Pēc karstajiem un saulainajiem vasaras mēnešiem ir iestājies rudens ar zeltīto lapu klājienu un drēgnajām rudens dienām. Bet 11.oktobris mūs – Bebrenes seniorus aplaimoja ar svētkiem atbilstošu laiku, lai mēs varētu sanākt uz ikgadējo senioru pēcpusdienu, sveikt jaunos pensionārus un iejusties svētku atmosfērā. Pasākuma laikā mēs tuvāk iepazināmies ar kartupeļu rašanās vēsturi Latvijā, izgaršojām dažādus kartupeļu ēdienus, minējām mīklas, atcerējāmies tautas dziesmas un ticējumus par kartupeļiem un citām rudens veltēm, dejojām un jautri pavadījām laiku, baudot Dunavas dāmu deju kopas „Cielavas” skaistos priekšnesumus.

Vispatīkamākais bija kartupeļu ēdienu degustācija. Maize un cepumi, dažādi salāti un uzkodas, desas un pankūkas, kļockas un rolādes – tas viss no kartupeļiem. Sirsnīgs paldies visām saimniecēm, kas pagatavoja un prezentēja šos kartupeļu ēdienus: Bebrenes senioru kopām „Ceļotprieks”, „Labākie gadi”, „Mare”, „Rudzupuķes”, „Sarma”, „Varavīksne”, biedrībai „Sēlene”, Dunavas dejotājām, Bebrenes VPV Profesionālās izglītības nodaļas topošajiem pavāriem un Bebrenes pagasta pārvaldes darbiniekiem. Neiztika arī bez pārsteiguma balvām no Bebrenes pagasta pārvaldes vadītājas Benitas Štrausas un Latvijas Sarkanā Krusta Daugavpils-Ilūkstes novadu komitejas izpilddirektores Ērikas Naglinskas.

Paldies visiem, kas atbalstīja šo interesanto un iespaidiem bagāto pasākumu. Bet vislielākais paldies svētku gaviļniekiem – senioriem, kas bija, ir un būs ļoti gaidīti senioru pēcpusdienās un citos pasākumos. Lai izdodas viss, ko esam iecerējuši arī turpmāk mūsu kluba „Sidrabrasa” darbībā! Lai senioru kluba labo darbu krātuvītē krājas jauni panākumi un sasniegumi, svētku brīži mijās ar aktīvu atpūtu dažādās kopu nodarbībās un tikšanās reizēs!

Bebrenes senioru kluba „Sidrabrasa” padome

img img img img
Novērtē ierakstu: