Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Sēņu lekcija

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2014 gada 3. oktobris
watch Atslēgas vārdi: Dvietes paliene, Gulbji

Dabas parka ‘’Dvietes paliene’’ informācijas centrā ‘’Gulbji’’ Bebrenes pagasta Putnu salā 02.10.2014. sapulcējās 33 zinātkāri dabas vērotāji, lai iepazītu sēnes. Vides klases nodarbību ‘’Latvijas sēņu pasaule’’ vadīja mikologu biedrības biedrs Edgars Mūkins. Klausītāji varēja atsvaidzināt savas zināšanas par biežāk izplatītajām ēdamajām sēnēm, iepazīt vairākas neparastās ēdamās sēnes, kā arī iemācīties pazīt Latvijas indīgās sēnes. Lektors iepazīstināja arī ar Latvijas aizsargājamajām sēnēm un 2014. gada sēni – dzīslkāta beku. Viss stāstītais tika arī ilustrēts ar E. Mūkina sēņu fotogrāfijām. Vides klases apmeklētāji varēja apskatīt un aptaustīt arī ~ 50 dažādas īstas sēnes no meža, ko bija sagādājuši Anita Skrimble un Viktors Malaševskis. Paldies viņiem par šo iespēju!

Nodarbības noslēgumā visi tika pacienāti arī ar izcili garšīgu baraviku zupu, ko vārīja Violeta Zviedrāne un Laila Bidzāne. Paldies arī saimniecēm!

 

img img img img
Novērtē ierakstu: