Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Siena diēta

watch Publicēšanas datums: sestdiena, 2019 gada 27. aprīlis

26. aprīlī Bebrenes kultūras namā pagasta amatierteātra izpildījumā izskanēja Baibas Jukņevičas lugas „Pavasara neprāts” saīsinātais variants režisores Ritas Kļaviņas iestudējumā.

Kad kādas ģimenes namamāte (Aija Valpētere) ieskatoties spogulī saprot, ka ir kļuvusi ne tik slaida kā pašai gribētos, trūkties dabū visi ģimenes locekļi: vīrs (Jānis Vaitkevičs), meita (Česlava Kalbjonoka) un dēls (Uldis Hihalovskis). Tiek ieviesta stingra siena diēta ar fiziskajām aktivitātēm un visi turpmākie notikumi grozās ap šīs diētas plusiem un mīnusiem. Samilzušās problēmas palīdz risināt gan dakterīte (Silvija Ozoliņa), gan burve (Biruta Kaniņa), taču vislabāk tas izdodas mājas saimnieka māsai (Maija Lasmane) ar lauku labumu pilnajām somām.

Paldies Bebrenes amatierteātra kolektīvam par ieguldīto darbu, par labu noskaņojumu un smieklu devu šajā pavasarī. Nodosimies pavasara neprātam sevī, taču neaiziesim galējībās, jo kā teikts Virdžīnijas Vulfas citātā - cilvēks nevar pilnvērtīgi padomāt, mīlēt vai gulēt, ja nav kārtīgi paēdis.

img img img img
Novērtē ierakstu: