Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Talantu tirgus

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2021 gada 30. augusts
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Seniori

 

Katram cilvēkam ir savi iedzimti talanti, kurus nepieciešams pilnveidot. Mēs savus talantus izmantojam ne tikai veiksmei un priekam, bet arī sabiedrībai. Pasākums „Talantu tirgus” 28.augustā pie Bebrenes dzirnavām sagādāja prieku gan pašiem tā dalībniekiem, gan skatītājiem. Bebrenes pagasts tika pieskandināts ar folkloras kopas „Ritam” un senioru vokālā ansambļa „Sarma” skanīgajām dziesmām. Raitie deju soļi nenogurdināmo Eiropas deju kopas „Rudzupuķes” dalībnieču izpildījumā atdzīvināja dzirnavu laukumu. Bet par jautrību pasākuma laikā parūpējās Bebrenes amatierteātra aktieri ar viencēliena lugu „Dārgais pirkums”.

Bebrenes seniori brīvprātīgi piedalās dažādās aktivitātēs, bet pienāk laiks, kad dažādu iemeslu dēļ ir jāatstāj savas iemīļotās nodarbes, pateicoties kurām ir piepildīts brīvais laiks, daudz ceļots pa Latviju, iegūti jauni paziņas un izrunātas neskaitāmas problēmas ar sava kolektīva dalībniekiem. Šajos talantu svētkos senioru vokālais ansamblis „Sarma” pateicās Genovefai Vaitkevičai, Ausmai Blusanovičai un Annai Tamanei par kopīgajām sadziedāšanās un uzstāšanās reizēm, bet Eiropas deju kopas „Rudzupuķes” dalībnieces – Leontīnei Komulei par ilgstošu dejošanu.

Pasākums notika projekta „Brīvprātīgā darba veicināšana senioru dzīves kvalitātes paaugstināšanai ” ietvaros, ko noorganizēja Bebrenes pagasta pārvalde sadarbībā ar Latvijas Sarkanā Krusta biedrības Daugavpils-Ilūkstes novadu komiteju, kura bija pasākuma sponsors. „Talantu tirgus” noslēgumā LSK Daugavpils-Ilūkstes novadu komitejas izpilddirektore Ērika Naglinska sveica visus pašdarbības kolektīvu dalībniekus un vadītājus – Ritu Kalvāni, Ilonu Jegorovu un Ritu Žagatu, kā arī pateicās fotogrāfam Viktoram Malaševskim par projekta pasākumu iemūžināšanu un publikāciju ievietošanu Bebrenes mājas lapā. Bebrenes pagasta pārvaldnieces Benitas Štrausas dāvātie ziedi un apliecinājuma vārdi par patieso senioru uzticību un piederību dzimtajam pagastam viesa cerību uz jauniem talantu atklāšanas svētkiem.

LSK brīvprātīgā Lorija Kaminska

img img img img
Novērtē ierakstu: