Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Tikšanās ar vīru kopu “Vilki”

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2022 gada 20. maijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi, Bebrenes vidusskola

19. maijā Bebrenes VP vidusskolā ar savu īpašo koncertlekciju viesojās Vīru kopa “Vilki” iniciatīvas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Vīru kopas “Vilki” dalībnieki jau 30 gadus pēta karavīru gaitas un to dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz 19. gs. sākumam. Vīri bija tērpušies apģērbā, kas autentisks 10. – 13. gs. tērpiem. Lielu interesi izraisīja senā zobena demonstrēšana, kura asmenī kādreiz tika iekalta katra karavīra devīze. Koncertlekcijas laikā tika stāstīts arī par senajiem mūzikas instrumentiem, ko spēlēja kopas dalībnieki. Izrādās, ka gan mūzikas instrumentus, kurus skolēni arī atpazina, gan lielāko daļu savu tērpu un rotu gatavojuši paši vīri.

Tikšanās tiešām bija interesanta, jo tās laikā dzirdējām karavīru dziesmas no senajiem laikiem līdz mūsdienām, kurās ir iekodētas garīgās vērtības, kas mūsu tautai ir nozīmīgas arī šodien, kā arī vīru kopas “Vilki“ stāstījumā atcerējamies savas tautas vēsturi.

img img img img
Novērtē ierakstu: