Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Ūsiņš jāj

watch Publicēšanas datums: pirmdiena, 2015 gada 11. maijs
watch Atslēgas vārdi: Pasākumi

9. maijā Bebrenē valdīja kņada un rosība, saulainajā un pavasarīgajā laikā notika gan pavasara tirgus, gan pasākums „ŪSIŅŠ JĀJ!’’.

Ūsiņdiena ir vasaras iesākums (Gregora kalendārā Ūsiņi iekrīt 9.maijā.) Ar Ūsiņdienu iesākas vasara un līdz ar to arī jauns saimniecības gads. Ūsiņš ierodas kā mīļš, gaidīts viesis un atnākdams atnes zaļu zāli, lapas, pieguļnieku dziesmas, bet galvenais – tas ierodas rūpēties par ļaudīm un zirgiem vasarā, kas ir Ūsiņa galvenais darbības lauks. Ūsiņam par godu pirmo vasaras nakti jāj zirgus pieguļā un dienā pirmo reizi laiž lopus ganos.
Bebrenes pagastā noteikti ir visvairāk zirgu tuvākā un tālākā apkārtnē! Ir gan mūsu 5 skolas zirgi, gan 100 savvaļas zirgi, gan arī daudziem pieder viņu rūcošie metāla rumaki! Tāpēc Ūsiņa diena tika atzīmēta ar vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas jātnieku pulciņa dalībnieku un zirgu prasmju demonstrējumiem zirgu izjāžu laukumā. Savas prasmes mums rādīja jātnieces Alberta Zeltiņa, Margita Gruberte, Monta Maslova, Sandra Vītoliņa ar zirgiem Stellu un Vikāru (treneris Arvis Vaļuks). Vēlāk arī 10 dzelzs rumaku īpašnieki rādīja ko spēj motostafetēs „MANA MOTOCIKLU VASARA 2015’’. Visi klātesošie varēja iemēģināt roku šķēpa un cirvja mešanā mērķī. Vakarā Putnu salas „Gulbjos’’ tika kurināts pieguļnieku ugunskurs un gatavots īpašais Ūsiņdienas ēdiens – pantags un ugunskurā cepta maize. Tumsai iestājoties, brīvdabas kinoteātrī varēja noskatīties arī filmu par motobraucējiem.
Paldies visiem tiem, kuri atbalstīja visas aktivitātes ar dalību tajās! Īpašs PALDIES visiem tiem, kuri pasākumu organizēja un ieguldīja savu laiku, darbu, finansu līdzekļus, lai diena būtu piepildīta!

 

img img img img
Novērtē ierakstu: