Mail Space Facebook Instagram RSS

Bebrene (Bebrenes ciems) savu vārdu ieguvusi no Bebrupītes, kuras krastos tā atrodas. Gan senos laikos, gan vēl joprojām Bebrenes apkārtnē dzīvo daudz bebru. Pirmoreiz rakstos minēta 1562. gadā, bet ir liecības par to, ka Bebrenes apkārtne apdzīvota sākot ar akmens laikmetu.

Visijas Linartes keramikas trauki

watch Publicēšanas datums: piektdiena, 2020 gada 31. jūlijs
watch Atslēgas vārdi: Izstādes

Kopš ceturtdienas Bebrenes dzirnavās ērti iekārtojušies stāv un guļ lieli un mazi podi, krūzes, šķīvji un bļodas, un arī gaismas ķermeņi. Visu šo bagātību no Rīgas uz savas keramikas izstādes atklāšanu 30. jūlijā atvedusi Visija Linarte.

Daudziem šis uzvārds nav svešs, jo Visija, lai gan pašlaik dzīvo Rīgā, joprojām dziļi sirdī ir bebreniete un bieži vien brīvdienās redzama savās lauku mājās „Lielceļi”. Savā brīvajā laikā Visija darbojas Rīgas KC „Iļģuciems” lietišķās mākslas studijā un nu jau sešus gadus draudzējas ar mālu. Zem viņas čaklajām rokām māla masa pārtop brīnišķīgos dažādas formas traukos ar neatkārtojamiem krāsu salikumiem, kas varbūt noskatīti Bebrenes laukos. Izstādes laikā katrs jau varēja izvēlēties sev tīkamāko keramikas trauku, lai pēc izstādes slēgšanas to iegādātos.

Novēlēsim māksliniecei Visijai Linartei izturību mīcot mālus, jo darbi tapuši bez virpas, un daudz radošu ideju jauniem darbiem.

img img img img
Novērtē ierakstu: